Dr. Max je najatraktívnejší zamestnávateľ roka. Vyhral tretíkrát v rade.

(Zdroj foto: AdobeStock.com)

Bratislava, 30. januára 2020 – Rekordný počet hlasujúcich rozhodol v 8. ročníku prestížnej ankety o najatraktívnejších zamestnávateľoch roka na Slovensku.

V kategórii „Nemocnice a zdravotná starostlivosť“ sa spomedzi 14 firiem darilo najviac spoločnosti Dr. Max. Sieť lekárni tak obhájila svoje prvenstvo z ostatných dvoch rokov.

Odovzdávanie cien sa uskutočnilo v stredu 29. januára 2020 na slávnostnom galavečeri v bratislavskej Starej tržnici.

Kto vyberá zamestnávateľov roka?

Celoslovenskú súťaž organizuje spoločnosť Profesia, o poradí rozhoduje široká verejnosť. V 8. ročníku si hlasujúci mohli vyberať  zo 189 nominovaných spoločností v 9 kategóriách. Víťazov určil rekordný počet respondentov (36 068 hlasujúcich).

Najvyššie ocenenie v kategórii nemocnice a zdravotná starostlivosť získala spoločnosť Dr. Max. Opätovný triumf možno vnímať ako potvrdenie ich líderskej pozície v lekárenskom segmente. Lekárne Dr. Max zamestnávajú viac ako 2 300 ľudí.

Kľúčovými parametrami, ktoré rozhodli o prvenstve Dr. Max, bola silná a známa značka, platové ohodnotenie, benefity, pracovné prostredie a v neposlednom rade osobný a profesionálny rozvoj zamestnancov.

„Ocenenie patrí v prvom rade všetkým mojim kolegom, ktorí sú dôvodom úspechu v tejto prestížnej ankete. Naši zamestnanci vytvárajú firemnú kultúru spoločnosti a príjemné pracovné prostredie. Umiestnenie v ankete je veľkým záväzkom a motiváciou,“ uviedla Magdaléna Vrťová, riaditeľka ľudských zdrojov v lekárňach Dr. Max na Slovensku.

2. miesto v kategórii Nemocnice a zdravotná starostlivosť obsadila spoločnosť Medirex, a.s, ktorá pôsobí v oblasti laboratórnej diagnostiky. Medirex sa stal skokanom roka, keďže v ankete súťažil po prvýkrát.

3. miesto patrí sieti polikliník a nemocníc Pro Care, a.s; Svet zdravia, a.s. Spoločnosť si však oproti poslednému ročníku pohoršila o jednu priečku. V predošlej ankete sa totiž umiestnila na 2. mieste.

O ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ

Prestížna celoslovenská anketa Najatraktívnejší zamestnávateľ, ktorú zastrešuje spoločnosť Profesia, odráža vnímanie imidžu, kultúry, atmosféry či benefitov firiem, pôsobiacich na Slovensku.

Výsledkom je rebríček, ktorý pomáha v lepšej orientácii budúcim uchádzačov o zamestnanie v danom sektore, resp. u daného zamestnávateľa.

Ľudia, ktorí si hľadajú prácu, nájdu na portáli Profesia.sk každý deň v priemere 15 000 inzerátov. Portál Profesia vznikol v roku 1997.

Najatraktívnejší zamestnávateľ 2019

Pridaj komentár