Detoxikácia tela pomocou kvalitných tuhých mydiel a soľných kúpeľov (PR článok)

Každý deň chodíme s ,,kožou na trh“. Naša pokožka je ochrannou bariérou proti vonkajšiemu nepriaznivému prostrediu, ale tiež dôležitou termoregulačnou jednotkou.

Pomocou žliaz a ciev zaisťuje koža telu stabilnú teplotu. Je aj zmyslovým orgánom, s prepracovanými nervovými zakončeniami, ktoré nás upozorňujú na neustále útoky vonkajšieho prostredia. V neposlednom rade plní estetickú funkciu.

Koža disponuje schopnosťou absorbovať, ako aj vylučovať. Podkožie dokáže zadržiavať tuk, čiže predstavuje ochrannú izoláciu a zásobáreň. A my sami môžeme svoje koži pomôcť, aby bola zdravšia, a plnila svoju funkciu ešte lepšie. Ako?

Ako pomôcť svoje pokožke

Veľmi ma teší, že sa do podvedomia ľudí – čím ďalej, tým viac – dostáva informácia, že pokožku by mali vnímať ako najväčší orgán, cez ktorý sa dá na celý organizmus pôsobiť podporne aj zvonku. Pochopili, že môžu využiť prirodzenú schopnosť kože, ktorá vylučuje, čo do tela nepatrí, a dokáže prijať, čo pomôže nielen jej, ale celému organizmu.

Počas svojej praxe som vypozorovala, že pomerne veľká časť nežiaducich prejavov pokožky u klientov pramení z prekyslenia organizmu. Ideálnou voľbou sú vtedy produkty, ktoré v sebe miešajú zásadité zložky (byliny, oleje, aktívne látky).

Ide najmä o mydlá a soli s obsahom oleja, alebo látok rozpustných v tukoch (ako masti a mastné produkty). Tie dokážu dopraviť energiu, informácie, aktívne a liečivé látky do hlbších vrstiev pokožky.

Trendom posledných rokov boli skôr sprchové gély, lákajúce zákazníčky na mnoho príjemných vôní, prevažne syntetického charakteru. S odstupom času (zrejme z praktického hľadiska) tuhé mydlá takmer upadli do zabudnutia. Fakty o detoxikácii (odkyslení) cez pokožku v podobe soľných kúpeľov, a tiež o účinnom pôsobení kvalitného zásaditého mydla na naše telo, však opäť našli svojich priaznivcov.

Soľný kúpeľ

Ďalšou možnosťou, ako dať svojmu telu zásaditú starostlivosť, sú soľné peelingy. Výdatný soľný kúpeľ je navyše veľmi príjemnou možnosťou detoxikácie organizmu v pohodlí domova.

Vďaka procesu, ktorý sa volá osmóza, tzv. kyslá struska vyplaví z tela von toxické látky, pokožku neutralizuje, a povrch tela zostane vláčnyhydratovaný. V prípade soľných kúpeľov vyššej koncentrácie minerálov dosiahneme silnejší osmotický tlak, a taktiež silnejší očistný účinok.

Vyberajte kvalitu

Kvalitné oleje majú zásadité PH a dopravia do hĺbky pokožky blahodarné látky. Vďaka obsahu bylín sú preto vhodné na akúkoľvek zdravotnú problematiku.

Naozaj kvalitné mydlá a soli sú tie, ktoré v sebe miesia obsah za studena lisovaných olejov. Takto získané oleje sú najkvalitnejšie, pretože obsahujú najviac prospešných látok, ktoré neboli „zabité“ tepeľným spracovaním.

Organickú kozmetiku, ktorá spĺňa všetky tieto požiadavky, som objavila v značke Natura Siberica.

(Autorka je špecialistka  vo vednom odbore dermotrichológia)

Pridaj komentár