Deň srdca nám pripomenú vlaky zdravia

V slovenských vlakoch v dňoch 27.-28. septembra 2013 vyčlenia jedno kupé pre hliadku zdravia, ktorú budú tvoriť lekári. Cestujúci tak majú možnosť „otestovať“ si srdce, konzultovať kardiovaskulárne ochorenia a získať informačné materiály. Kupé budú označené plagátmi formátu A3.

Na vlakových staniciach, kde rýchliky zastavia, odvysielajú rozhlasové oznamy a televízne spoty s informáciou o Dni srdca na Slovensku. Do kampane sa zapája 20 partnerov, pripravených je 133 meracích miest, v 62 mestách Slovenska.

Celkovo vypravia 3 vlaky zdravia na trasách: Bratislava – Žilina – Košice a Bratislava – Zvolen a späť. Na kampani sa podieľajú pobočky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) a Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR).

Vo všetkých stánkoch, ktoré budú sprístupnené verejnosti od 10:00 do 17:00 hod., si smiete  nechať zmerať tlak krvi, hladinu cholesterolu, BMI index a EKG. Prítomní lekári – špecialisti poskytnú záujemcom poradenstvo a osobné konzultácie k liečbe existujúcich ochorení.

Hlavní partneri kampane MOST Dni srdca sú FLORA, Sanofi Aventis, ÚVZ SR a Zentiva, mediálni partneri RTVS a Advantage.

Text a fotografie: http://www.tvojesrdce.sk, redakčne upravené

Pridaj komentár