Biela pastelka 2017: Dražba lopty a dresu s podpisom Mareka Hamšíka

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Počas hlavných zbierkových dní Bielej pastelky 2017, ktorými sú piatok 22. 9. a sobota 23. 9., budete môcť stretnúť v uliciach 300 miest a obcí Slovenska bezmála 3500 dobrovoľníkov. Tí budú za ľubovoľný príspevok ponúkať spinky v tvare bielej pastelky.

Tohtoročný výnos Bielej pastelky bude použitý na dofinancovanie špeciálnych rehabilitačných programov pre ľudí so zrakovým postihnutím, obhajobu ich práv, odstraňovanie architektonických a dopravných bariér.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prostredníctvom Bielej pastelky podporiť našu činnosť,“ hovorí predseda ÚNSS Branislav Mamojka. „Aj vďaka tomu môžeme na pomyselný stupeň víťazov viesť všetkých, ktorí o to prejavia záujem, a to na celom území SR.“

Zbierku môžete podporiť do konca roka

Biela pastelka 2017 je zapísaná v Registri verejných zbierok Ministerstva vnútra SR od 1. 6. do 31. 12. Nevidiacim a slabozrakým teda môžete prispieť až do posledného dňa v roku. Máte tri možnosti:

  • na účet SK23 1111 0000 0014 3025 8006,
  • zaslaním SMS na číslo 820 (v hodnote 2 €) v sieti všetkých mobilných operátorov,
  • on-line na bielapastelka.sk.

Biela pastelka 2017 sa začne v Banskej Bystrici

Úvodný výkop sprievodných podujatí Bielej pastelky 2017 spustia vo štvrtok 21.9. v Banskej Bystrici, rodnom meste Mareka Hamšíka. V piatok 22. 9. budú pokračovať v Trnave, Trenčíne, Nitre, Topoľčanoch, Žiline, Martine, Prešove, Poprade, Humennom a Košiciach.

V informačných stánkoch ÚNSS si budete môcť niečo napísať v Braillovom písme, alebo sa odfotiť s maketou Mareka Hamšíka. V krajských mestách budú záujemcom merať zrakové parametre.

Biela pastelka 2017 Marek Hamšík
Zdroj foto: Shutterstock.com

Bratislavská Eurovea sa opäť stane dejiskom hlavného podujatia Bielej pastelky. V piatok 22. 9. sa návštevníci môžu tešiť na showdown (aplikovaný stolný tenis pre ľudí so zrakovým postihnutím), maľovanie na tvár pre deti, minikalčeto a ukážky výcviku vodiacich a asistenčných psov. Moderovania bohatého programu sa zhostia Patrik Herman a Kristína Prekopová.

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) už od roku 2002.

Viac informácií získate na www.bielapastelka.sk a na Facebooku Bielej pastelky, kde bude od 19. 9. prebiehať dražba futbalového dresu Bielej pastelky a futbalovej lopty s originálnym podpisom Mareka Hamšíka.

Zdroj: ÚNSS

Redakčne upravené a krátené (jam)

Pridaj komentár