B: Bystrica: V petícii žiadajú odvolanie primárky psychiatrického oddelenia FNsP

Banská Bystrica 3. septembra (TASR) – Petíciu o problémoch na Oddelení psychiatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta a za odvolanie primárky oddelenia Zuzany Kašparovej dostal aj riaditeľ nemocnice Vladimír Baláž. „Istotne budeme robiť kontrolu na psychiatrii, pozrieme sa, v akom je stave, čo sa tam deje, čo je na tom pravdy a podľa toho urobíme záver,“ uviedol pre médiá Baláž.
Zamestnanci psychiatrického oddelenia žiadajú návrat Ludvika Nábělka do vedenia psychiatrického oddelenia. V petícii sa hovorí o jej dôvodoch, ako sú zhoršenie medziľudských vzťahov či prístupu k pacientovi.
S ľuďmi z petičného výboru sa tento týždeň Baláž stretne. „Budeme sa s nimi rozprávať a, samozrejme, budeme hľadať nejaké riešenie toho celého stavu.“ Podľa jeho slov však predstava, že sa na základe nejakej petície dajú urobiť všetky zmeny, je naivná.                                                                                               „Samozrejme, ja som sa tiež musel poradiť s právnikmi, a tí mi hovoria, že ja mám 30 dní odvtedy, ako som dostal petíciu, vôbec na to, aby som nejako reagoval. Ale ja to nechcem nejako zdržiavať,“ uviedol Baláž. Podľa vlastných slov sa chce čím skôr dostať ku koreňu veci. Dodal, že v tomto prípade môže ísť aj o osobné záujmy. Riaditeľ Rooseveltovej nemocnice chce teda vedieť objektívne skutočnosti a podľa nich posúdia, čo sa bude diať. S primárkou Oddelenia psychiatrie Zuzanou Kašparovou sa TASR nepodarilo skontaktovať.

Pridaj komentár