Ako vyzerá 1000 kJ, ktoré môžete zjesť nielen pred televízorom?

(Zdroj foto: stock.adobe.com)

Ak si chcete občas zvýšiť pohodu jedlom, pripravte si namiesto kalorických maškŕt nekalorické alebo nízkokalorické varianty.

Dokonca aj zdanlivo malé porcie, ktoré (často nevedome) zjete pred televízorom, môžu byť energeticky veľmi výdatné. Na ilustráciu si pozrite obrázky, na ktorých sú zobrazené potraviny s energetickou hodnotou 1 000 kJ. Ak zjete toto množstvo denne nad rámec vyváženého energetického príjmu, môžete postupne pribrať až jeden kilogram za mesiac alebo 12 kg za rok a časom sa môžete priblížiť k obezite.

Je také ľahké zjesť 1 000 kJ počas sledovania programu… 

Zdroj foto: stob.cz

Zdroj foto: stob.cz

Zdroj foto: stob.cz

Zdroj foto: stob.cz

Zdroj foto: stob.cz

Ak pred televízorom zjete zeleninový, ovocný alebo obložený tanierik so zeleninou, šunkou a syrom, pravdepodobne zjete menej ako 1000 kJ a prospejete aj svojmu zdraviu.

Spoločnosť STOB ponúka viac než 30 rokov komplexnú pomoc pri chudnutí, a to bez diét a striktných obmedzení. Okrem správnej výživy a pohybu, sa STOB zameriava predovšetkým na psychiku. Tento prístup aplikuje v skupinových kurzoch chudnutia, ktorých sa môžete zúčastniť i online:

https://www.stob.cz/cs/kurzy-hubnuti-online.

Metodika, ktorú vytvorila psychologička, je opísaná v mnohých materiáloch STOBu. Viac sa o aktivitách STOBu dozviete na www.stob.cz.

Pridaj komentár