10 skvelých zážitkov, o ktoré prídete, keď pijete alkohol

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Patríte medzi tých, ktorí si radi doprajú pohárik či dva obľúbeného alkoholického nápoja? Ak je to často, je dobré zamyslieť sa nad tým, o čo prichádzate. Viete, ktoré zážitky opití ľudia nikdy nezažijú? Neoberte sa o ne aj vy!

Opití ľudia nezažijú mnohé zábavné, príjemné či krásne zážitky. O ktoré prichádzajú?

Obmedzenie alebo vylúčenie alkoholu je silným krokom k zdravšiemu a plnohodnotnejšiemu životu. Ak prestanete piť alkohol, zrazu zistíte, že máte viac voľného času a viac energie na jeho vyplnenie. Život sa stane veselším, zábavnejším.

1. Výlet autom

Výlety autom majú svoje neodmysliteľné čaro, či sa už vyberiete na návštevu do vzdialeného mesta, alebo si urobíte „šnúru“ po historických či prírodných zaujímavostiach. Stačí si zbaliť batoh, zobrať kamoša, niekoho z rodiny a môžete sa vydať, kam sa vám zachce. Kedykoľvek môžete zmeniť smer a vybrať sa za ďalším zážitkom.

Autobus alebo vlak vám takúto slobodu neposkytnú.

2. Radosť zo športu

Pod vplyvom alkoholu sa športovať jednoducho nedá. Respektíve, môžete sa o to pokúsiť, ale hrozia úrazy a ani telo nebude nadšené. Opitý človek nemôže zažiť nadšenie z pohybu, radosť z prekonaného cieľa, dobrú náladu z endorfínov, vyplavujúcich sa po 20 minútach aktivity.

Šport učí disciplíne, zlepšuje fyzické zdravie a tiež pri ňom spoznáte nových ľudí. Chceli by ste sa o tento zážitok pripraviť?

Vyberte si obľúbený šport – bicyklovanie, plávanie, beh, tanec, lyžovanie, korčule či loptové hry, a doprajte si radosť z pohybu. Poteší sa i vaša psychika, nielen telo.

3. Očista a zveľadenie životného priestoru

Alkoholikom alebo ľuďom, ktorí často pijú alkohol, je zvyčajne jedno, v akom prostredí žijú. Nezáleží im na čistote, poriadku, prúdení pozitívnej energie. Samozrejme, to, v akom prostredí žijeme, sa odráža aj na našej psychike – spätne nás to ovplyvňuje.

Vyčistiť si vlastný priestor, domácnosť, zorganizovať si veci, upratať prostredie znamená pozitívnu energiu. Budete sa cítiť lepšie, znížite stres, každý deň sa budete s radosťou vracať domov. Tiež budete hrdí na svoje bývanie, keď vás prídu pozrieť iní ľudia. Z usporiadania vecí vyplýva výborná energia, ktorá posilní vaše sebavedomiepovedie k úspechu v mnohých oblastiach.

4. Skúmanie prírody

Človek, ktorý pravidelne pije alkohol, má zvyčajne ďaleko od prírody. Pritom práve príroda, potulky lesmi, turistika či spoznávanie fauny a flóry nám dávajú pocit slobody, pokoja, harmónie s prírodou. Taký hlboký zážitok s fľašou ruke jednoducho nezažijete.

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

5. Silné zážitky s najbližšími

Opitý človek má otupené zmysly, vnímanie i prežívanie. Nikdy nemôže zažiť také dokonalé spojenie a porozumenie v romantickom vzťahu ani skutočné priateľstvo, ktoré sa netočí len okolo stola v krčme. A nakoniec, alkohol otupuje aj vnímanie dotykov. Niet krajšieho milovania s partnerom/partnerkou ako v absolútne triezvom stave.

6. Tvorba umenia

Mnoho ľudí, ktorí prestali piť alkohol, zrazu v sebe objavilo nepoznané umelecké schopnosti. Existuje niekoľko spôsobov, ako byť kreatívny – všetky negatívne ovplyvňuje pohárik v ruke. Odložte ho poriadne ďaleko a otvorte svoju myseľ tvorivým možnostiam: môžete maľovať, vyrezávať, kresliť, písať poéziu, beletriu, scenáre filmov, navrhovať nábytok, oblečenie, pliesť… Vlastnoručná tvorba má mimoriadne vysokú hodnotu!

7. Čarovanie v kuchyni

Každý potrebuje jesť. Samozrejme, alkoholikom je prakticky jedno, čo si dajú do úst, hlavne, aby zahnali hlad. Keď nebudete piť alkohol, budete sa viac zaujímať o kvalitu potravín a tiež budete mať viac času a chuti na prípravu jedla. Naučte sa nové zručnosti z rôznych svetových kuchýň, tvorte, preštudujte si rôzne postupy, ktoré vedú k dobrým a hodnotným jedlám. Potešte novým jedlom rodinu a ďalej rozvíjajte svoje zručnosti.

8. Plnohodnotný čas s rodinou

Rodinní príslušníci ľudí, ktorí často pijú alkohol, zvyčajne nie sú z ich návyku najšťastnejší. Naopak, vyhýbanie sa alkoholu znamená veľa času a energie navyše. Tie môžeme investovať do príjemných chvíľ strávených v kruhu rodiny. Je úžasné, keď môžete spraviť ľudí okolo seba šťastnými, nie? Je niečo cennejšie ako pohoda a pochopenie v rodinnom kruhu?

Namiesto večera pri pive či inom drinku navštívte známych a ponúknite im rozhovor či pomoc, ak ju potrebujú.

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

9. Radosť z úspor

Ani tento zážitok zvyčajne neprežívajú tí, ktorí holdujú alkoholu. Ak pravidelne pijete, skúste si zrátať, koľko financií vás tento nezdravý koníček stojí mesačne. O koľko by ste boli za rok bohatší, keby ste sa vzdali alkoholu?

Našetrené peniaze môžete minúť na tie najzaujímavejšie zážitky, po akých ste kedy túžili – spolu s rodinou alebo priateľmi.

10. Skutočné wellness vo dvojici

Aj keď sa s predstavou wellness víkendu môže spájať aj fľaša vychladeného šampusu, podstatné je čosi iné. Nájdite si wellness pobyt v príjemnom prostredí, doprajte si rôzne procedúry – spolu či samostatne. Prečítajte si dobrú knihu, poprechádzajte sa v okolí. Pohárik by tieto krásne momenty len a len pokazil.

Zdroje:

hollywoodhillsrecovery.com

joinmonument.com

Pridaj komentár