ZDRAVIE: Prebieha šachový turnaj hendikepovaných

Bratislava 17. januára (TASR) – Šachový klub Organizácie muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR organizuje štvrtý ročník internetového šachového turnaja pre ľudí so svalovou dystrofiou a iným zdravotným postihnutím. Do tohto netradičného športového podujatia sa mohli prihlásiť tí, ktorým ich telesné postihnutie už nedovoľuje alebo veľmi komplikuje možnosť zapojiť sa do šachových turnajov organizovaných mimo bydliska.
Štartujúci dostali svojich prvých súperov v utorok (15. 1.), ich úlohou je svoju hru dohrať do nedele (20. 1.). Takto sa bude postupovať aj počas ďalších osem kôl, turnaj skončí 17. marca. Zúčastní sa ho 20 hráčov Slovenska a Čiech. Prvý krát bude vyhlásená aj kategória „Dystro“, ktorej sa môžu zúčastniť len hráči s nervosvalovým ochorením, ktorých je na tomto ročníku 13.
Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR je občianske združenie. Je jedinou špecifickou organizáciou zastupujúcou ľudí s nervosvalovým, zhoršujúcim sa ochorením svalová dystrofia. Okrem mnohých iných aktivít poskytuje bezplatné špecializované sociálne poradenstvo pre všetky zdravotného postihnutia. Bližšie informácie o turnaji možno nájsť na webovej stránke www.sachomd.estranky.sk.
TASR informoval organizátor turnaja a tajomník OMD v SR Jozef Blažek.

Pridaj komentár