ZDRAVIE: Odborári sa dohodli na vzore novej pracovnej zmluvy s ministerstvom

Bratislava 6. decembra (TASR) – Právnik Lekárskeho odborového združenia (LOZ) a vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva sa na pondelkovom (5.12.) stretnutí dohodli, že ako základ novej pracovnej zmluvy pre lekárov poslúži zmluva z Univerzitnej nemocnice Bratislava. Dokument a informáciu o stretnutí LOZ zverejnilo na svojej internetovej stránke. 
Vedúci úradu sa v dohode po rokovaní zaviazal preveriť a upriamiť pozornosť na pracovné zmluvy najmä v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou, v Nitre, Vyšných Hágoch, Prešove a Poprade. „T. j., či pracovné zmluvy neobsahujú práva a povinnosti, ktoré neboli obsiahnuté v konkrétnej zmluve zamestnanca platnej k 30.11.2011,“ píše sa v dokumente. Odborári po podpise Memoranda s vládou 3. decembra avizovali, že pracovné zmluvy nepodpíšu, pokiaľ ich nepreveria ich právnici. 
Do nových zmlúv neatestovaných lekárov sa má podľa dohody doplniť, že ak takýto zamestnanec získa odbornú spôsobilosť na výkon špecializovaných činností v určitom odbore, bude mu patriť základná zložka mzdy pre atestovaného lekára dohodnutá v memorande.
Práva o povinnosti, ktoré lekárom vyplývali zo starej pracovnej zmluvy, majú byť navyše v rovnakom rozsahu zapracované aj v novej pracovnej zmluve so zohľadnením ustanovení memoranda.

Pridaj komentár