ZDRAVIE: Obyvatelia hornej Nitry avizujú demonštráciu za zachovanie nemocníc

Handlová 3. júla (TASR) – Primátori a starostovia miest a obcí hornej Nitry avizujú na pondelok 4. júla o 10.30 h pokojnú demonštráciu za zachovanie nemocníc pred Ministerstvom zdravotníctva SR v Bratislave.
Ako TASR informovala hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová, na zorganizovaní demonštrácie sa primátori a starostovia dohodli v piatok 1. júla na mimoriadnom petičnom výbore predstaviteľov Združenia miest a obcí hornej Nitry. 
Do demonštrácie sa podľa jej slov zapojí 48 obcí a štyri mestá hornej Nitry. Jedným z nich je aj mesto Partizánske. Martina Dušová z referátu mediálnej komunikácie Mestského úradu v Partizánskom informovala, že do Bratislavy je pripravených vycestovať deväť autobusov.
Predstavitelia samospráv plánujú so sebou zobrať aj doposiaľ pozbierané petičné hárky od občanov svojich miest na podporu nesúhlasného stanoviska k rušeniu oddelení v nemocniciach.
„Petícia je vyhlásená ešte do 6. júla 2011, ale takýmto aktom chcú starostovia a primátori deklarovať nesúhlasné stanoviská svojich obyvateľov k hromadnému rušeniu oddelení v nemocniciach na hornej Nitre, ktoré avizovala Všeobecná zdravotná poisťovňa od 1. júla tohto roka,“ dodala Paulínyová.

Pridaj komentár