Roman Pomajbo: S úsmevom na tvári, všetko sa podarí

Svetovo vychýrená one man show OCKO sa hrá aj na Slovensku. Muži ocenia pohľad chlapa na otcovstvo, a ženy sa, naopak, na chvíľku dostanú do hlavy mužom. Pôvod hry je až z Islandu, kde sa autor nechal inšpirovať svojou úlohou otca, a vtipne a výstižne sprevádza diváka celým procesom otcovstva. Rozprávame sa s ockom nielen v divadle – hercom a moderátorom Romanom Pomajbom.

 

Manželkin pôrod. Boli ste pripravený na to, čo sa na sále udeje?

Bol, a nebol. Mne sa totiž v živote stávajú výnimočné veci! A taký bol aj pôrod našej prvorodenej dcéry Vivien. Keďže som v tej dobe pôsobil v Prahe, tak sme sa rozhodli, že naše prvé dieťa privedieme na svet v luxusnej pôrodnici v Podolí, kde sme chodili do poradne. Presne som sa naučil, ako a kde pôrod bude prebiehať.  Ako každý „začiatočník“ som mal všetko naštudované, premyslené, ale realita bola úplne iná. Keď som tam manželku v inkriminovanú dobu priviezol, oznámili nám, že nemajú miesto! S tým som naozaj nepočítal. Naložil som ženu naspäť do auta, a hľadal najbližšiu pôrodnicu. Ale ako šofér som Prahu moc nepoznal, takže ma manželka musela počas pôrodných kontrakcií navigovať. Dcéra tak mala svoj príchod na svet spojený s prehliadkou mesta.

Ne-spánok po narodení dieťaťa. Zvládnuteľné bez tabletiek? Intímny život a malé bábätká? Dá sa to prekonať v plnom zdraví?

Všetky odpovede na tieto otázky nájdete v mojom predstavení OCKO. Sú tam rôzne postrehy, nápady a finty, ako to všetko s humorom zvládnuť , ale nie je to show o tom, ako sa stať vzorným otcom! Je to show pre dospelých, kde sa otvorene o všetkom hovorí. Naozaj sa tam každý nájde v rôznych situáciách.

 

Komunity mamičiek na materskej. Vpustili vás medzi seba?

Jasné! Pamätám si, že keď som s Vivinkou chodil na kurz plávania pre bábätká, tak sme v detskej saune, spolu s ostatnými mamičkami, rozoberali spoločné skúsenosti… (úsmev). Mužov s bábätkom na rukách vpustia do každej komunity.

Vaši potomkovia. Poznáte ich pediatričku aj detskú sestričku?

Poznám. Poznám aj ich učiteľky, trénerov či kamarátky.  Asi nepatrím k „typickým chlapom“, ale mne to takto vyhovuje.

Ste oteckom, ktorý si poradí so sirupmi, s mastičkami a obväzmi?

Poradím si naozaj zo všetkým, len k tomu občas potrebujem manželkin návod.

Pocity divákov v publiku, aj online? Siahali ľudia po vreckovkách?

Celá moja one man show OCKO je po celý čas obrovská sranda, ale sú tam momenty, kedy nastanú zimomriavky, a vtedy niekto môže siahnuť aj po vreckovke. Je to ako v živote. Smiech, plač…

Tajné finty, ako zažiť šťastné otcovstvo. Prezradíte aspoň jednu?

Naozaj sa príďte pozrieť na predstavenie, je ich tam hneď niekoľko, a pochopíte, že: S ÚSMEVOM NA TVÁRI, VŠETKO SA PODARÍ!!!

One man šou OCKO. Kedy a kde vás môžeme najbližšie vidieť?

Najbližšie predstavenie je 22.11.2013 v divadle Heineken Tower Stage, kde hrávam pravidelne. Ale diváci sa môžu tešiť aj na 11.12.2013 v štúdiu L+S. Všetky informácie nájdete na www.showocko.sk. Teší sa na vás Roman Pomajbo = OCKO.

Fotografie: on-line archív Romana Pomajba

Pridaj komentár