Pripojte sa aj vy k 5. ročníku Dní dobrovoľníctva

Bratislava, 17.9. 2013 – Občianske združenie C.A.R.D.O., ktoré je národným dobrovoľníckym centrom, organizuje spolu s partnermi už 5. ročník Dní dobrovoľníctva 2013. V dňoch 20. a 21. septembra sa po celom Slovensku budú môcť jednotlivci z radov verejnosti, firiem či štátnych inštitúcií zapojiť do rôznych dobrovoľníckych aktivít, a pomôcť tak svojimi vlastnými silami tam, kde je to potrebné.

Dni dobrovoľníctva budú oficiálne odštartované v piatok 20. septembra o 10.00 v lokalite Zátišie, mestská časť Nové Mesto, kde sa v spolupráci so Zelenou hliadkou chystajú aktívni dobrovoľníci vyčistiť čiernu skládku odpadu pri garážach. 5. ročník slávnostne otvoria zástupcovia magistrátu a mestskej časti Nové Mesto, europoslankyňa Katarína Neveďalová, zástupca Zelenej hliadky a OZ C.A.R.D.O. Hlavným cieľom podujatia je zaviesť systematický spôsob propagácie dobrovoľníctva a dobrovoľníckych aktivít na Slovensku, a umožniť tak ľuďom získať pozitívnu skúsenosť s dobrovoľníctvom.

„Národné dobrovoľnícke centrum C.A.R.D.O. organizuje Dni dobrovoľníctva už piatykrát. Snažíme sa aj takouto cestou osloviť a získať čo najviac aktívnych ľudí, a zapojiť ich do činnosti rôznych organizácií, či aktivizovať a učiť tieto inštitúcie, ako si robiť propagáciu a nábor dobrovoľníkov pre svoje potreby. O úspešnosti našej snahy svedčí fakt, že sa každým rokom zapája čoraz viac dobrovoľníkov, z čoho sa nesmierne tešíme,“ informovala Martina Goffová, PR manažérka C.A.R.D.O.

Jednou zo spoločností, ktorá sa tento rok rozhodla pripojiť ku Dňom Dobrovoľníctva, a zapojila svojich zamestnancov, je firma IBM.

„V našej spoločnosti sa dobrovoľníci venujú manuálnej, ako aj expertnej dobrovoľníckej aktivite. Keď nás oslovilo OZ C.A.R.D.O s participáciou na tomto podujatí, rozhodli sme sa ponúknuť svoje expertné zručnosti a pomôcť s redizajnom web stránky www.dobrovolnictvo.sk. Vďaka úsiliu našich zamestnancov prejde stránka komplexnými zmenami, s množstvom nových pridaných funkcií, ktoré zlepšia celkovú kvalitu poskytovania informácií pre všetkých užívateľov,“ uviedol Branislav Kohl, riaditeľ pre marketing a komunikáciu spoločnosti IBM.

Od roku 2009 do 2012 sa do Dní Dobrovoľníctva spolu zapojilo vyše 15.000 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali 68 809 hodín.

Podujatie podporili aj spoločnosti Willmark, Nubium, QEX, Citadela, Slovenská Sporiteľňa, Medissimo, Ericsson, DM, SAP, IBM, Martinus, Eurovea, rádio Európa 2 a magistrát hl. Mesta Bratislava.

Všetky informácie o Dňoch dobrovoľníctva sú dostupné na webových stránkach www.dobrovolnictvo.sk a www.cardo-eu.net. V prípade záujmu si budúci dobrovoľníci môžu pozrieť zoznam dobrovoľníckych ponúk.

 

O občianskom združení C.A.R.D.O.

Občianske združenie C.A.R.D.O. vzniklo v apríli 2004. Jeho poslaním je rozvoj dobrovoľníctva na Slovensku a v zahraničí. OZ C.A.R.D.O. poskytuje servis a informácie pre dobrovoľníkov a dobrovoľnícke organizácie, propaguje dobrovoľníctvo na verejnosti, podporuje sieťovanie dobrovoľníckych organizácií, ale aj realizáciu seminárov, konferencií a výskumov v oblasti dobrovoľníctva.

C.A.R.D.O. administruje a koordinuje virtuálne dobrovoľnícke centrum www.dobrovolnictvo.sk, ktoré  je servisným a informačným portálom pre dobrovoľnícke organizácie, dobrovoľníkov, verejnosť a podnikateľský sektor.

Pridaj komentár