Piatok trinásteho bol skvelý deň

Niekto si povie, piatok 13-teho, nepohnem sa z domu, nešťastný deň. Pre členov Spoločnosti Parkinson Slovensko to neplatí. Neboja sa tohto dátumu. Veď čo je na ňom? Rozhodli sa usporiadať športový deň. Voľba padla na tento dátum.

Zišlo sa nás 52 členov. Priestory na naše zápolenie nám poskytla ZŠ Nábrežie Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Dobrú náladu nám nepokazil ani dážď. Našli sa aj takí, čo prišli s rozhodnutím nezapojiť sa. Dlho im to rozhodnutie nevydržalo. Kto videl ten elán a chuť zašportovať si, neodolal. Mnohí z nás to zobrali ako prípravu na V. českú parkinsoniádu s medzinárodnou účasťou v Dubňanoch. Vlani sme sa zúčastnili a získali sme 13 medailí. Vďaka tomu sme boli najúspešnejším tímom. Rozhodli sme sa to v auguste zopakovať.

Športové stretnutie v takomto rozsahu sme organizovali prvý raz. Nemali sme s tým žiadne skúsenosti. Napriek tomu sme to zvládli na jednotku, a rozhýbali stuhnuté telá. Ale hlavne sme sa zabavili a stretli. Pochybujem, že by niekto ľutoval čas, čo tu strávil. Kto chcel, dobre si zašportoval, a dokázal, že má na zápolenie aj v cudzine. Som presvedčená, že športového ducha máme. Dokážeme to v Dubňanoch!

 

Pridaj komentár