Od 1. mája majú v Žiline nových primárov a vedúcich lekárov

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Žilina, Bratislava, 4. apríl 2018 – Primárom a vedúcim lekárom 17 oddelení žilinskej nemocnice skončilo tento rok ich menovacie obdobie pre výkon funkcie.

V apríli sa uskutočnili prvé výberové konania a odborná komisia rozhodla o 6 nových či staronových primároch a vedúcich lekároch.

„V máji nás čakajú ďalšie výberové konania, no už teraz môžem povedať, že úroveň uchádzačov je vysoká a projekty rozvoja oddelení, ktoré lekári pripravili, sú veľmi ambiciózne. Verím, že prinesú mnoho pozitívnych zmien a inšpirácií pre našu nemocnicu,“ uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek.

Kto koho nahradil?

Po 16. rokoch odchádza z pozície primára úrazovej chirurgie Karol Orlovský, ktorého od 1. mája vystriedal Juraj Kacian. Ten doteraz pôsobil ako medicínsky riaditeľ fakultnej nemocnice v Žiline. Primár Orlovský sa rozhodol v nemocnici zostať, od 1. mája je vedúcim lekárom urgentného príjmu.

Ďalšia zmena sa udiala na oddelení rádiológie, kde primárka Jarmila Hrtánková odovzdala stoličku Martinovi Molnárovi. Na čele oddelenia skončil aj dlhoročný primár pediatrie Juraj Kováčik – na jeho pozíciu nastúpi Zuzana Cigániková.

Zmeny nastali aj na urológii, súčasného primára Juraja Mikuláša nahradí Roman Mráz. Detskú ortopédiu naďalej povedie súčasný primár Juraj Popluhár, vedúcim lekárom oddelenie ORL zostáva Pavol Lukášek.

„Chcem sa úprimne poďakovať odchádzajúcim primárom a vedúcim lekárom za ich dlhodobú prácu. Nástupcom i primárom, ktorí sa rozhodli na oddeleniach pokračovať, držím palce v ich práci a teším sa na intenzívnu spoluprácu. Naším spoločným cieľom je skvalitňovanie a zlepšovanie zdravotnej starostlivosti i prostredia, v ktorom sa pacienti a lekári pohybujú. Chýbajú nám síce finančné prostriedky, no robíme maximum, čo je v našich silách a investičných možnostiach, aby sme nemocnici vrátili jej dobré meno,“ doplnil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Vedenie príslušných oddelení:

  • Pediatria – primárka MUDr. Zuzana Cigániková (termín nástupu po dohode).
  • Urológia – primár MUDr. Roman Mráz (termín nástupu po dohode).
  • Úrazová chirurgia – primár MUDr. Juraj Kacian (od 1. 5. 2018).
  • Rádiológia – vedúci lekár MUDr. Martin Molnár (od 1. 5. 2018).
  • Urgentný príjem – vedúci lekár MUDr. Karol Orlovský, PhD. (od 1. 5. 2018).
  • Pediatrická ortopédia (bez zmeny) – primár MUDr. Juraj Popluhár, PhD., MBA.
  • ORL (bez zmeny) – vedúci lekár MUDr. Pavol Lukášek, PhD.

Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Pridaj komentár