NCZI: Odborné informácie z oblasti medicíny sú teraz dostupné pre každého

Bratislava 24. augusta (TASR) – Slovenská lekárska knižnica, ktorá je súčasťou Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), ponúka od začiatku leta novú službu, ktorá má napomáhať vzdelávaniu nielen lekárov a zdravotníkov. „Ide o tzv. vzdialený prístup, vďaka ktorému má ktokoľvek k dispozícii obrovskú databázu odborných článkov, prednášok a prezentácií publikovaných renomovanými zdravotníckymi odborníkmi z celého sveta. A to všetko bez toho, aby bolo potrebné prísť do knižnice,“ informoval hovorca NCZI Peter Bubla. Informácie sú prístupné cez internet.
Unikátnu službu vzdialeného prístupu spustila knižnica pred vyše dvoma mesiacmi a je jedinou lekárskou knižnicou na Slovensku, ktorá okrem vybranej skupiny lekárov, medikov, či iných zdravotníckych pracovníkov poskytuje dané služby všetkým používateľom. „Napriek letnému a dovolenkovému obdobiu sa aj vďaka tejto novinke do knižnice zaregistrovalo vyše 120 nových používateľov. V uplynulých dvoch mesiacoch navštívili a využili portál vyše 500-krát, čo znamená viac ako päť vstupov denne vrátane sobôt a nedieľ za krátke obdobie od spustenia vzdialeného prístupu,“ priblížil Bubla.
SlLK ako národná lekárska knižnica, ktorá sa už vyše 60 rokov spolupodieľa na vzdelávaní lekárov a zdravotníkov sa spustením tejto služby stala členom medzinárodnej rodiny národných knižníc poskytujúcich široký okruh odborných medicínskych informácií. Vzdialený prístup je dostupný na web stránke SlLK (www.sllk.sk) pre všetkých jej registrovaných používateľov. Službu je možné nájsť aj v Online knižnici na vzdelávacom portáli Slovenskej lekárskej komory, kde ju však môžu využiť len mimobratislavskí lekári registrovaní v SLK.

Pridaj komentár