MISIA 05: David Koller, Maroš Kramár a ďalší kuriéri pomohli deťom

Bratislava, 22. jún 2016 – David Koller, Maroš Kramár, Karin Haydu a ďalšie známe osobnosti vysadli na bicykle v rámci charitatívneho podujatia MISIA 05. Približne päťdesiatka z nich sa zmenila na kuriérov, aby vyzbierali čo najviac peňazí na pomoc chorým deťom.

Slávni kuriéri vyrazili do ulíc hlavného mesta na svoju MISIU 05 včera (21. júna), aby opäť pomohli chorým deťom. Cieľom MISIE 05 bolo, rozniesť čo najviac certifikátov v hodnote 10 alebo 50 eur. Certifikáty si mohli Bratislavčania objednať domov, alebo do práce, a to po celý deň, na telefónnych číslach 0901 771 100, 0901 771 122 alebo 0901 771 133.

MISIA 05 – ako ste sa mohli zapojiť?

Tí, čo si objednali certifikát s vyššou hodnotou, si mohli vybrať konkrétneho slávneho kuriéra, ktorý mu certifikát priniesol osobne. Výťažok z MISIA 05 poputuje na zakúpenie zdravotníckych pomôcok pre Natálku (10), Sofiu (17), Martina (14), Tobiasa (3), Želku (30), Martinku (3) a ďalšie deti, ktoré trpia na vážnu diagnózu.

„Charitatívne podujatie MISIA sa koná už piaty rok, a odvtedy sa doň zapojilo 200 osobností, ktorým nie je ľahostajný život detí a rodín v ťažkej zdravotnej a sociálnej situácii. Aj dnes sa snažíme o to, aby sa zapojila a pomáhala celá Bratislava,“ vysvetľuje ambasádor projektu, scenárista a režisér Nikita Slovák, ktorého pred piatimi rokmi požiadali českí kolegovia, aby MISIU šíril aj na Slovensko.

MISIA 05 Nikita Slovák
Nikita Slovák (prvý zľava)

Autormi myšlienky sú český herec Petr Forman a majiteľ kuriérskej spoločnosti David Voverka, ktorí sa inšpirovali kultovým českým filmom Vratné láhve.

„Niektoré známe tváre, ako Danica Jurčová, Lucia Hablovičová alebo Karin Haydu, sa zapájajú každý rok, a slovenskú MISIU dokonca rád „jazdí“ aj český hudobník David Koller,“ dodáva Nikita Slovák.

David Koller sa zapája do MISIE pravidelne, a nechýbal ani tento rok. Bratislavské ulice už dôverne pozná.

„Na Slovensku mám veľa známych. Toto je jedno z charitatívnych podujatí, ktoré sa neodmieta. Zaujímavé je, že MISSE, ktorá sa začala v Česku, má momentálne u nás pauzu. O to viac sa teším, že na Slovensku naďalej trvá a teší sa veľkej obľube,“  hovorí D. Koller, o ktorého je vždy veľký záujem.

MISIA 05 mala tento rok aj svojich nováčikov. Medzi nimi herca Maroša Kramára a speváka Petra Bažíka.

Neviem, čo ma čaká. Do Misie 05 sa zapájam prvýkrát a veľmi sa teším na všetkých, ktorí si ma objednajú. Verím, že budem môcť doručiť čo najviac certifikátov a aj takto pomôžem s kolegami deťom, ktoré to potrebujú,“  povedal Maroš Kramár.  

Maroš Kramár Lucia Hablovičová
Maroš Kramár a Lucia Hablovičová

Počas včerajšej akcie sa podarilo vyzbierať 10.721 eur. Viac informácií o podujatí MISIA 05 nájdete aj na Facebookovej stránke Misia – osobnosti kuriérmi.

Čo zaujímavé sa udialo za 5 rokov MISIE:

  • Hudobník David Koller dostáva za certifikáty nielen peniaze, ale raz mu jedna fanúšička pribalila aj paradajky, mrkvu a reďkovky z vlastnej záhrady.
  • Najdlhšiu trasu (Bratislava – Pezinok) absolvovali zverolekár Vladimír Pagáč a hudobník Martin Valihora.
  • Herečka Zuzana Fialová si každoročne objednáva svojich známych kolegov – cyklokuriérov, ktorí šliapu z mesta na bratislavskú Kolibu.
  • Naj rekordmanky v predaji certifikátov sú Bibiana OndrejkováVeronika Lučeničová Gabčová.
  • Úspešný nováčik z minulého roka, herečka Zuzana Tlučková, dostala od kuchárok zo základnej školy aj výslužku – dva plechy sladkých buchiet. Jeden plech poputoval do jedného z bratislavských detských domovov.

Titulná fotografia: Karin Hajdu a Robo Jakab

Redakčne upravené (jam)

Pridaj komentár