Ministerka Zvolenská na otvorení urgentného príjmu v Košiciach

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská sa 19. mája 2014 zúčastnila na slávnostnom otvorení nového urgentného príjmu s modernou šesťpodlažnou budovou v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach.

Výstavba pavilónu urgentného príjmu s operačnými sálami a pristávacou plochou pre vrtuľníky sa začala v roku 2012. Ministerka konštatovala, že táto modernizácia je predpokladom vyššej kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti:

„Traumatologická starostlivosť, sústredená na jednom mieste, je ideálne riešenie s ohľadom na manažment pacienta, aj na výkony. Jednoducho, nové trendy sa postupne udomácňujú v našich nemocniciach – a to je dobrá správa pre pacientov.“

 

 

Podľa riaditeľa UNLP Ladislava Rosochu predstavujú nové priestory a vybavenie nielen európsku, ale aj svetovú kvalitu. Projekt zahŕňal aj nákup špičkových lekárskych prístrojov.

Celkový rozpočet bol takmer 26,5 milióna eur. Spolufinancovala ho Európska únia. Táto investícia prichádza  symbolicky – v roku 90. výročia vzniku košickej nemocnice.

Pod jednou strechou nového urgentného pavilónu sú traumatologické ambulancie, lôžková časť Kliniky úrazovej chirurgie, pracoviská Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, a operačný trakt.

 

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Fotografia: Ministerstvo zdravotníctva SR

Pridaj komentár