Martin bude žiť behom Bez psoriázy

Martin, 12.10.2011 – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 29. október za Svetový deň psoriázy. Pri tejto príležitosti organizujú občianske združenie Bodkáčik a martinský klub Spoločnosti psoriatikov a atopikov Slovenska symbolický beh pre pacientov – psoriatikov, ich podporovateľov z radov rodiny a známych, ako aj sympatizantov tohto boja s dedičným ochorením, ktoré postihuje 2-3% európskej populácie.

Beh Bez psoriázy 2011 sa uskutoční vo štvrtok 27. 10. 2011 na námestí v Martine pred Slovenským komorným divadlom. Po oficiálnom otvorení podujatia o 14. hod sa môžu záujemcovia o podporu psoriatikov zúčastniť 1 km behu so záťažou, ktorý má symbolizovať život s týmto ťažkým, ale liečiteľným ochorením. Na programe budú aj prednášky určené širokej verejnosti. ale aj všetkým tým, ktorí sa chcú o problematike dozvedieť viac. Záujemcom o lekárske konzultácie bude k dispozícii bezplatná lekárska poradňa a množstvo užitočných informácií o prevencii a možnostiach liečby psoriázy. Rozdávať sa budú červene bodky ako symbol empatie so psoriatikmi. Počas podujatia si prídu na svoje aj záujemcovia o aktívny životný štýl: môžu si pozrieť vystúpenie tanečného zoskupenia Pega Fun alebo si zacvičiť aktuálny latino-hit – zumbu. Najmenší účastníci podujatia sa môžu realizovať v rámci tvorivých dielní.

Spoluorganizátormi podujatia sú Dematovenerologická klinika v Martine, Zdravé mesto Martin, Abbott, Jansen-Cilag, Pezomed, Spirig, SKD Martin, Turčianska knižnica v Martine.

Všetci záujemcovia o tému psoriázy, zdravotnú prevenciu alebo o podporu dobrej veci sú týmto srdečne vítaní!

Občianske združenie Bodkáčik so sídlom v Martine združuje pacientov s chronickými kožnými ochoreniami. Zastupuje záujmy 250.000 psoriatikov a približne rovnakého počtu ekzematikov na Slovensku.

Viac informácii o psoriáze: www.bodkácik.sk ,www.bezpsoriazy.sk

Pridaj komentár