KOŠICE: UNLP zakúpila prístroje pre skvalitnenie infúznej liečby

Košice 24. januára (TASR) – Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice v snahe skvalitniť poskytovanie intenzívnej starostlivosti zakúpila 25 nových dokovacích staníc s infúznymi pumpami a lineárnymi dávkovačmi.
„Tieto dokovacie stanice nám uľahčia starostlivosť o pacientov vďaka  priestorovej úspornosti a mobilnému použitiu. Výrazný je tiež efekt zvýšenej bezpečnosti terapie kvôli  presnosti dávkovania liekov a dobrej prehľadnosti – všetky údaje sú totiž  zobrazené na displeji prístroja,“ konštatoval prednosta I. kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP Košice a LF UPJŠ  Jozef Firment.
Nová generácia púmp typu B. Braun SPACE predstavuje úplne nový koncept v infúznej terapii vďaka umiestneniu jednotlivých púmp a dávkovačov v spoločnej základni, takzvanej dokovacej stanici. Možné ich je použiť na bežné podávanie infúzií a koncentrovaných liekov v striekačkách a tiež špeciálne aplikácie ako je pacientom riadená liečba bolesti, úplná vnútrožilová anestézia, podávanie enterálnej výživy a podobne, čím sa redukuje počet potrebných samostatne stojacích prístrojov na pracoviskách intenzívnej starostlivosti.
„Systém je výnimočný spoločným napájaním na jeden sieťový kábel a vzájomnou dátovou komunikáciou medzi prístrojmi, pričom informácie o druhu a množstve použitého lieku riadi počítač. Jeho veľkou výhodou je aj variabilita – pri zmene terapie je jednoduché zmeniť kombináciu potrebných púmp v rámci jednej dokovacej stanice, pričom v jednom systéme je možné mať až 24 púmp, čo ponúka neobmedzené možnosti kombinácií,“ doplnil Firment.

Pridaj komentár