Koncert bez bariér 2017: Slovenská filharmónia pozýva pacientov

Koncert bez bariér, ktorý sa už tradične koná v Slovenskej filharmónií v úvode sezóny, opäť odohrajú umelci Slovenského komorného orchestra. Hudobné teleso vzniklo z iniciatívy umeleckého vedúceho Slovenského komorného orchestra, Ewalda Danela.

Koncert bez bariér sa tentokrát uskutoční v sobotu, 21. októbra 2017 o 16.00 hod, v Stĺpovej sieni Slovenskej filharmónie.

Slovenský komorný orchester bude viesť práve jeho umelecký vedúci a huslista Ewald Danel. Asistovať mu bude mladá talentovaná huslistka Alexandra Soumm, ktorá v Slovenskej filharmónií účinkovala aj minulú sezónu.

Koncert bez bariér 2017 – program

V programe Koncertu bez bariér odznejú skladby od A. Vivaldiho, J. S. Bacha, N. Paganiniho, E. Griega a B. Bartóka. Na koncert bude bezbariérový vstup. Ten je zabezpečený zo služobného vchodu SF, teda z Medenej ulice č.3. Pre bežných návštevníkov je vstup tradične zo strany Nám. E. Suchoňa 1.

Osoby, ktoré sú držiteľmi ŤZP preukazu, si môžu kúpiť lístok za 2 eurá. Priviesť si môžu aj sprievodcu. Cena lístku pre 1.2. kategóriu je 8 eur. Slovenská filharmónia prosí o predloženie preukazu ŤZP (na požiadanie).

Viac informácií o Koncerte bez bariér nájdete aj tu: http://www.filharmonia.sk/events/event/m2-koncert-bez-barier-sko/

O Slovenskej filharmónii

Slovenská filharmónia (SF) je prvý a hlavný slovenský symfonický orchester. Bola založená v roku 1949. Od 50. rokov 20. storočia sídli v bratislavskej Redute. SF túto jeseň vstupuje do svojej 69. koncertnej sezóny.

Zdroj: Slovenská filharmónia

Redakčne upravené

Pridaj komentár