Dominika Mirgová: V detstve mávala odreté kolená

Bývalá SuperStaristka Dominika Mirgová (21) prichádza v tieto dni do hudobného priemyslu s albumom „Nová“. Je o láske a o jej rôznorodých podobách, a všetky piesne sú osobné. Na druhej štúdiovke speváčka spolupracovala s Mirom Jarošom, Rakbym, Robertom Burianom, či s členmi formácie Mafia Corner. Vyspovedali sme ju…

 

Dominika, spievaš v skladbách aj o svojom tele, o duši?

Hlavne o duši, a o tom, čo som prežila. Väčšina piesní na mojom novom albume NOVÁ je o mojich ozajstných pocitoch. O stroskotanom vzťahu, o strate babky, o vnútornej kráse človeka, o novej láske, resp. zamilovanosti a podobne. O svojom tele skôr spievam v skladbe Potetuj ma láskou, ktorá vystihuje tetovanie Love, ktoré sme si dali, spoločne so snúbencom, vryť do kože (úsmev).

V klipe „Nová“ ti „krváca“ srdce. Stali sa ti už zranenia, úrazy?

Ojoj, tých bolo veľa… Odreté kolená  – keď som bola menšia. Porezala som sa tiež veľakrát, keď som niečo krájala, ale nikdy som nemala nič zlomené (klop,klop,klop).

Pieseň s Mirom Jarošom Na pokraji síl… Kto ti pomáha, keď si „dole“?

Celý život mi pomáha moja mamina. Vždy, keď mi je najhoršie. Podporuje ma, stojí pri mne v dobrom, aj v zlom. Je ako môj anjel strážny.

Lekári a sestričky – si s nimi v pohode. Chodíš na preventívky?

Jasne, že chodím. Moja krstná je zdravotná sestra, tak to mám v rodine (úsmev).

Šoubiznis a násťroční. Spoznala si na vlastnej koži, aký vie byť?

Určite áno.  Šoubiznis má svoje svetlé aj negatívne stránky. Hlavne vtedy, ak ide o násťročnú.  Ja som si už zvykla, mám 21… Ale nebolo to ľahké.  Zobral mi to najdôležitejšie, a to súkromie. Zároveň mi dal slávu a fanúšikov, čo je to najhlavnejšie pre mňa ako speváčku.

 

 

„Kým sa chápeme, všetko sa smie“… Snažíš sa o porozumenie?

Tento text vznikol na základe vzťahu medzi mnou a Michalom. V piesni spievame o tom, ako by sa mali ľudia rešpektovať, že je to dôležité, hlavne dôvera, porozumenie. Vtedy, v mojom mladom veku, som si nebola istá, či som vedela tieto veci pochopiť. No s odstupom času som dospela a pochopila hodnoty života.

Hudobné žánre. Kde sa pohybuješ v repertoári, koho počúvaš?

Mne sa páči všetko! (úsmev). Som úplne neutrálny človek, čo sa týka hudby. Na diskotékach si najradšej zatancujem na „houseovú“ pesničku, na hip-hopových tréningoch zas milujem hip-hop, na mojich koncertoch (a celkovo) spievam pop, na festivaloch si pospevujem rockové pesničky a na jazzových si hudbu vychutnávam… Najradšej počúvam Rihannu – ona je môj vzor.

Skladba Labuť je o identite hendikepovaných… Ako ich vnímaš?

Každého jedného človeka, či je hendikepovaný, alebo zdravotne ťažko postihnutý, alebo má nejakú poruchu, je rasovo iný a podobne, vnímam rovnako. Je človek, rovnako ako ja, len sa  v niečom líši. Nikdy som nerobila rozdiely, a vnímam len ich vnútro, to dobré…

Malí pacienti v nemocnici… Vieš si predstaviť, že im zaspievaš?

Mala som možnosť nedávno navštíviť onkológiu v Bratislave na Kramároch, a rozmýšľala som o tomto nápade. Prečo nie? Veľmi rada. Decká sú úžasné – veľmi milujem deti.

Ak to má byť… diskotéková vec. Oslovuje ťa tanec na parkete?

Tak to určite áno. Keď som na diskotéke, nikoho nevnímam, len si dlhé hodiny tancujem (úsmev).  Som aj trénerkou deciek v TŠC SWING u nás v Trnave – učím ich už štvrtý rok. Tanec je pre mňa neodmysliteľnou súčasťou života, spolu so spevom… Bez toho by som sa asi zbláznila (úsmev).

Tvoja dospelosť. Čo ti možno vzala, a čo ti naopak určite dáva?

Moja dospelosť mi otvorila veľa možností, a spoznala som mnoho nových ľudí. Naučila ma naplno žiť a posúvať sa správnym smerom. Ale pokiaľ budem mať rodičov, budem stále dieťa (úsmev).

 

Fotografia z vystúpenia: Daniela Karpišová

Štúdiový záber: Michal Petrík

Pridaj komentár