Dni zdravia: Union ZP chce motivovať ľudí k prevencii

Union zdravotná poisťovňa organizuje v priebehu leta v siedmich slovenských mestách Dni zdravia.

Návštevníkom ponúka preventívne vyšetrenia, školu správneho sedenia, ako aj zábavu a súťaže pre deti, aj dospelých. Cieľom podujatí je motivovať ľudí k prevencii.

Bezplatné vyšetrenia a poradenstvo

Union zdravotná poisťovňa sa pripojí k športovýmkultúrnym podujatiam po celom Slovensku, s cieľom hovoriť s ich návštevníkmi o význame starostlivosti o vlastné zdravie.

V putovnom kamióne Union zdravotnej poisťovne čakajú na návštevníkov preventívne zdravotné vyšetreniaporadenstvo, ako si udržať, alebo zlepšiť zdravie.

„Zanedbaná prevencia je príčinou prepuknutia mnohých chorôb, ktoré sú vo včasnom štádiu liečiteľné. My, v Union zdravotnej poisťovni, sa popri zdravotnej starostlivosti dlhodobo snažíme aj zlepšovať zdravotný stav našich poistencov. Snažíme sa ich motivovať k prevencii a zdravému životnému štýlu. Preto sme pripravili pre návštevníkov nášho kamiónu rôzne preventívne vyšetrenia, aj poradenstvo,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti, revíznych činností a programov zdravia, Union zdravotnej poisťovne.

Odmeňovanie poistencov a ukážky cvičení

Union ZP je prvá poisťovňa, ktorá sa rozhodla adresne odmeňovať poistencov, ktorí absolvujú všetky predpísané preventívne prehliadky. Putovný kamión ponúkne priamo na mieste možnosť preventívnych vyšetrení krvného tlaku, telesného tuku, kostrového svalstva, či kondície srdcovo-cievneho systému.

Každý, kto sa rozhodne miniprehliadky absolvovať, dostane svoj Preukaz zdravia, do ktorého zdravotníci zaznamenajú aktuálne namerané hodnoty, a poskytnú mu odporúčania, ako žiť zdravo, a cítiť sa fit.

Počas Dní zdravia si možno vyskúšať školu zdravého/správneho sedenia, zdravotné cvičenia na posilnenie panvového dna a chrbtice, a dýchacie cvičenia na odbúranie stresu a uvoľnenie organizmu.

Certifikovaná kondičná osobná trénerka Lucia Medeková sa okrem toho bude venovať funkčnému tréningu strečingu:

„Je to cvičenie, ktoré sa zameriava na rozvoj sily, vytrvalosti, flexibility a koordinácie, a podmieňuje správne držanie a spevnenie celého tela, najmä jeho centra „body CORE“. Lekcia obsahuje prvky tabaty, crossfit-u, powerjogy a strečingu.”

Športové aktivity a súťaže

Počas celého dňa budú pre deti pripravené rôzne súťaže a športové aktivity. Zdravotníci budú tiež upozorňovať rodičov na problém nadváhyobezity u detí.

Aby rodičia viac nezatvárali oči pred týmto závažným a aktuálnym problémom, zdravotnícky personál vypočíta deťom nielen ich BMI index, ale poskytne rodičom aj poradenstvo, ako viesť dieťa k aktívnemu spôsobu života, ako mu vybrať správne aktivity a techniky cvičenia na zníženie hmotnosti, či ako ho naučiť dobrým stravovacím a pohybovým návykom.

Každý návštevník sa bude môcť zapojiť do žrebovania o atraktívne vitamínové balíčky od partnera podujatia (spoločnosti Walmark). Na konci septembra prebehne zlosovanie o tri atraktívne víkendové pobyty v kúpeľoch Piešťany, Smrdáky a Rajecké Teplice.

Kam na Dni zdravia

05.07. – 06.07.2014 (sobota – nedeľa) – Festival Divoká Voda, Bratislava – Čunovo

19.07.2014 (sobota) – Zelený Deň zdravia s Union ZP, Trenčín – Ostrov – športovo-rekreačné centrum

20.07.2014 (nedeľa) – Zelený Deň prevencie s Union ZP, Aquacity Poprad

06.09.2014 (sobota) – Beh Pezinkom 2014, areál Zámockého parku v Pezinku, 3.ročník bežeckého podujatia

14.09.2014 (nedeľa) – Nitrianske mestské behy, areál Mestského parku v Nitre, 3.ročník mestského polmaratónu a behu na 10 km

18.09. – 19.09.2014 (štvrtok-piatok) – Žilinské Dni zdravia, Nám. Andreja Hlinku, Žilina

Poznámka: Prvá akcia už prebehla v dňoch 20.06. – 22.06.2014 (Tatry Running Tour, Štrbské Pleso).

Viac informácií:

email: judita.smatanova@union.sk,

tel.: +421 2 2081 5414,

mob.: +421 (0)903 780 756

Pridaj komentár