Ďalší nový CT prístroj pre kvalitnú liečbu vo FN Trnava

 (Zdroj foto: AdobeStock.com)

Fakultná nemocnica Trnava dostala ďalšie nové CT. Ide už o druhý špičkový prístroj tohto typu, ktorý uviedli do prevádzky v priebehu jedného roka.

Pomocou tohto špičkového CT-čka lekári realizujú vyšetrenia mozgu, ciev, hrudníka, ale aj hrubého čreva a konečníka, biopsie nádorov, alebo drenáže.

„Po rokoch prichádza v slovenských nemocniciach k výraznej obnove prístrojovej techniky. Vďaka novému CT budú mať aj pacienti vo Fakultnej nemocnici Trnava ešte kvalitnejšie vyšetrenia,“ povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Ide o ďalší moderný prístroj, a to z celkového počtu 17 CT pre 13 slovenských nemocníc, ktoré obstaralo ministerstvo zdravotníctva. Štát vďaka centrálnemu obstarávaniu a elektronickej aukcii usporil celkovo asi 17 miliónov eur.

„Celkovo sme za posledné 3 roky kúpili 21 CT prístrojov do nemocníc,“ upresnila ministerka Kalavská.

CT prístroj dostala Rádiologická klinika

Nový CT prístroj bude prevádzkovať Rádiologická klinika, ktorá patrí k popredným pracoviskám v oblasti diagnostickej a intervenčnej rádiológie na Slovensku. Rádiologická klinika je zároveň výučbovou základňou pre študentov Trnavskej Univerzity v Trnave a Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

„Vo Fakultnej nemocnici Trnava vieme vďaka dvom CT prístrojom vyšetriť až 70 pacientov denne, pričom čakacia lehota na vyšetrenie je približne do týždňa. Ročne na našom na CT pracovisku vyšetríme viac ako 12-tisíc pacientov,“ uviedol primár Rádiologickej kliniky FN Trnava Andrej Klepanec.

O Fakultnej nemocnici Trnava

FN Trnava je najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Trnavskom kraji. Na 641 lôžkach tu odliečia viac ako 20-tisíc pacientov ročne. Pavilón chirurgických disciplín FN Trnava je jedným z najmodernejších zdravotníckych zariadení na Slovensku. V novopostavenej budove pavilónu sa nachádzajú nové zariadenia, RTG prístroje, vodoliečba, vybavenie centrálnej sterilizácie, či komplex operačných sál.

Zdroj: MZ SR

Redakčne upravené a krátené

Pridaj komentár