BSK: Župný pohár pomôže deťom s onkologickými ochoreniami

Bratislava 19. apríla (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje 2. ročník charitatívneho športového podujatia o Župný pohár pod názvom Na bicykli deťom, z ktorého výťažok bude opäť venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom. Po minuloročnej úspešnej premiére je tak pre milovníkov cyklistiky aj tento rok pripravená bohatá cyklistická sezóna. Oproti minulému roku je podujatie rozšírené o nové preteky v podobe Svätojurskej cykločasovky a závodov Okolo Bratislavy. 
Do Župného pohára je zahrnutých päť cyklistických pretekov. „Podpora športových aktivít a rozvoj cykloturistiky patria medzi priority bratislavskej župy, preto ma veľmi teší, že ich organizujeme. Charitatívna cyklotúra Na bicykli deťom má dva ciele. Po prvé spropagovať cykloturistiku a cyklodopravu vôbec a po druhé pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, to znamená onkologicky chorých deťom,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Na pretekoch sa zúčastnia i známe osobnosti. „Napríklad tenista Dominik Hrbatý, operný spevák Martin Babjak a olympionik a dráhový cyklista Jozef Žabka. Účasť a podporu prisľúbili aj bratia Peter a Martin Velitsovci, ako aj bratia Pavol a Peter Hochschornerovci. Svoje meno prepožičal tejto charitatívnej akcii najlepší slovenský cyklista v súčasnosti Peter Sagan, ktorý by rád absolvoval aspoň jednu etapu,“ dodala hovorkyňa BSK Iveta Tyšlerová.
Sériu odštartuje 28. apríla už známy Kaktus Svätojurský MTB maratón. Župný pohár vyvrcholí 18. augusta jedným z najobľúbenejších slovenských cyklistických maratónov Kellys Green Bike Tour, ktorý minulý rok prekonal hranicu 800 pretekárov. Na tých najlepších čakajú zaujímavé a hodnotné ceny a v neposlednom rade skvelý pocit zo športovania. Samozrejmosťou všetkých cyklistických pretekov o Župný pohár je, že organizátori pripravia súťaže pre deti a mládež.
Ďalšie podujatie, ktoré podporuje pomoc detským pacientom, je medzinárodná charitatívna Cyklotour Na bicykli deťom, ktorej cieľom je zozbieranie finančných prostriedkov na regeneračno-rekondičné pobyty detských onkologických pacientov po náročnej liečbe. Trasa Cyklotour povedie z najvýchodnejšej slovenskej obce Novej Sedlice do najzápadnejšej českej obce Aš. „Teší nás veľký záujem ľudí, ktorí svojou účasťou na týchto podujatiach chcú pomôcť našim malým veľkým bojovníkom, pacientom onkologických nemocníc nielen na Slovensku, ale i v Česku. Tento rok sa k našej akcii pridáva i rakúska strana, ktorú tiež oslovila myšlienka pomoci deťom,“ doplnil Miroslav Bílik, predseda OZ Deťom pre život, ktoré je hlavným organizátorom tohto podujatia. Minulý rok sa podarilo vyzbierať vyše 4000 eur. Táto suma sa použila na rekondično-regeneračné pobyty v Tatrách pre malých pacientov.

Pridaj komentár