Botel Marína opäť hostil onkologických pacientov

Vo štvrtok, 7. novembra, sa na bratislavskom nábreží odohral pacientsky večierok. Občianske združenie ARCHANGELOS tu už po štvrtýkrát zorganizovalo predvianočnú akciu pre onkologických pacientov – tentokrát s názvom “Swing na vlnách Dunaja“. Programom sprevádzala moderátorka Andrea Pálffy-Belányi.

Prvá časť večera bola venovaná vážnejším témam – prednáškam RNDr. Zdeny Bartošovej, CSc., a Mgr. Denisy Maderovej, ktoré hovorili o príčinách vzniku rakoviny, ale tiež o úcte k sebe samému v čase choroby. Na záver bloku sa živo diskutovalo aj o tom, ako sa vyrovnať s ťažkým ochorením zo psychologickej stránky, čo je možno najťažšia úloha pre každého onkologického pacienta a jeho blízkych.

O zábavnejšiu časť, kultúrny program, sa postaralo novovytvorené swingové kvarteto OVERTIME, na čele s Robom Opatovským (na snímke). Zoskupenie známych hudobníkov zo Slovenska a z Čiech ponúklo skladby z ich pripravovaného albumu, a zahralo aj najväčšie svetové hity vo swingovej úprave.

Po hudobnej vložke mali pacienti možnosť ochutnať skvelé indické špeciality z kuchyne Botela Marina. Každý pacient si navyše so sebou odniesol darček v podobe kozmetiky svetovej značky.

OZ ARCHANGELOS by chcelo podobné stretnutia zachovať aj v budúcom roku.

Na jar tohto roku pre onkologických pacientov hrala formácia Musica Medica, so speváčkou Luciou Lužinskou.

Projekt “Swing na vlnách Dunaja“ bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Nadácie Bratislava, a uskutočnil sa pod záštitou SZU v Bratislave.

Pridaj komentár