A. Pokorný: Klienti OPEL Handycars sú pre nás VIP

Korene značky Opel siahajú storočie dozadu. Tím nemeckých konštruktérov áut Opel vkladá energiu do toho, aby bola jazda príjemnejšia. Opel zodpovedne prihliada na základnú potrebu integrácie človeka so zdravotným postihnutím –  slobodu pohybu. Ľudia v spoločnosti Opel prejavujú záujem o maximálny komfort predaja a poskytujú služby hendikepovaným motoristom. Ich snahou je odstraňovať bariéry. Do 28. apríla 2013 si ich autá môžete pozrieť na exkluzívnom autosalóne v priestoroch bratislavskej Incheby. Portál OZ SLOVENSKÝ PACIENT sa rozpráva s Antonínom Pokorným, manažérom OPEL Handycars.

Pán Pokorný, predstavíte nám program mobility osôb so zdravotným postihnutím?

Opel Handycars je program poskytovania komplexných služieb na  jednom mieste, a u každého dealera OPEL. Je určený pre všetkých občanov so zdravotným postihnutím, s mierou postihnutia od 20 %. Nezameriava sa teda výlučne na držiteľov peňažného príspevku od štátu. Je určený aj pre starobných dôchodcov, ktorí boli predtým v invalidnom dôchodku. V neposlednom rade, tento program ponúka aj využitie pre neziskové organizácie, pracujúce v sociálnych a zdravotníckych službách. Pre všetkých týchto zákazníkov pripravil OPEL zníženie cien svojich modelov.

Máte v rámci programu aj sociálne poradenstvo?

Áno. Na webovej stránke odkazujeme na základné legislativne informácie, a je tam umiestnený aj „návod“ , aké sú možnosti pri získavaní príspevku na zakúpenie motorového vozidla. Každý klient môže „svoj“ prípad priamo prediskutovať s naším špecialistom, pánom Köbölom z OMD v SR. Kontakty sú uvedené na webovej stránke.

Aké finančné služby ponúkate?

Ide o spotrebiteľský úver, ktorý sme pre našich klientov pripravili spolu so spoločnosťou ČSOB Leasing. Tento úver má zvýhodnenú úrokovú sadzbu, nemá poplatok za spracovanie, doba splácania je až 60 mesiacov a minimálna akontácia je nula. Pri poskytnutí úveru existuje dalšia zľava z ceny auta. Ako darček klient obdrží poukaz na pohonné hmoty vo výške 100 alebo 200 eur.

Ktoré poistné riziká kryje Opel Handycars poistenie?

Ide o haváriu vozidla, zrážku alebo stret vozidla so zverou, poškodenie alebo zničenie vozidla pri jeho parkovaní, poškodenie káblov, hadíc, obkladov alebo izolačných materiálov na vozidle, spôsobených ohryzením alebo prehryznutím hlodavcami. Spadá sem aj poškodenie alebo zničenie zasklenia vozidla, vandalizmus, živelná udalosť, krádež, lúpež v zmysle trestného zákona plus škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla. Poskytujeme 11 %-nú zľavu pre klientov OPEL Handycars, komplexné poistenie (havarijné poistenie a povinné zmluvné poistenie), 0 % spoluúčasť pri oprave vozidla v autorizovanom certifikovanom servise OPEL, zlacnené poistenie pre osoby so zdravotným postihnutím, kompletné vybavenie poistných zmlúv u dealera, zapožičanie náhradného vozidla, ak sa vozidlo opravuje v autorizovanom certifikovanom servise OPEL. Program poistenia pripravila spoločnosť UNIQA.

Zaisťujete zákazníkom servis a asistenčné služby?

Áno. Všetci klienti OPEL Handycars sú zaradení do servisného programu pre VIP klientov. Môžu využiť tak pic-up servis, ako aj zníženú sadzbu na náhradné diely. Asistenčné služby sú na 6 rokov zdarma, a prevádzkuje ich spoločnosť ASA Auto.

Viete sprostredkovať aj úpravu vozidla akejkoľvek značky?

Spolupracujeme so skúseným upravovateľom, spoločnosťou IROA SR. Tá toho dokáže naozaj dosť  (úsmev).

Kto sú partneri tohto programu?

NROZP, OMD v SR, IROA SR, VELCON, UNIQA, ASA (AUTOKLUB SLOVAKIA ASSITANCE). A samozrejme všetci naši díleri.

Popíšete nám zaznamenané reakcie od užívateľov vozidiel?

Samotný program odštartoval dňa 22.4.2013. Takže vám nemôžem poskytnúť reakcie prvých zákazníkov. Sami sa na ne tešíme. Môžem len demonštrovať kladný ohlas NROZP a OMD v SR, ktorí sa stali garantmi nášho projektu.

Prezradíte nám, na čom aktuálne pracujete?

Na spolupráci s dílermi OPEL pri prezentácii OPEL Handycars, na spolupráci s rehabilitačnými ústavmi a organizáciami osôb so zdravotným postihnutím. V lete budeme usporiadavať veľkú akciu naprieč Slovenskom a Českom – OPEL HANDY CYKLO MARATHON.

Dá sa pri výbere auta v programe Handycars nadviazať prvý kontakt on-line?

Iste, všetky kontakty sú uvedené na webovej stránke www.opel-handycars.sk . Na facebooku máme adresu https://www.facebook.com/opelhandycars. Všetci sa môžu obrátiť aj na mňa: antonin.pokorny@opel.cz.

Pridaj komentár