Vymeňte mlieko za syr!

Bratislava, 4. október 2012 — Ľudí s poruchou trávenia mlieka často trápi nedostatok vápnika, pretože sa mliečnym výrobkom kvôli tráviacim problémom radšej vyhýbajú. No nie každý výrobok z mlieka im môže spôsobiť bolesti brucha, kŕče alebo nadúvanie. Adekvátnou náhradou je syr, obsahuje dostatok vápnika a iba minimum laktózy. Vymeňte mlieko za syr! Má tisícky podôb a chutí, je rovnako zdravý a navyše ľahšie stráviteľný!

„Syr je pre laktózovo intolerantných pacietov zaujímavou náhradou, pretože má naozaj mnoho chutí a podôb. Obsahuje takmer toľko isto vápnika ako mlieko, ale neporovnateľne menej laktózy,“ hovorí Rastislav Stolárik, predseda Združenia pre osvetu inolerancie laktózy, ktorý má vlastné skúsenosti s touto tráviacou poruchou.

„Tí z nás, ktorí sa však nechcú vzdať mlieka si môžu pomôcť potravinovými doplnkami, ktoré sú už aj na našom trhu. Tablety umožnia vášmu organizmu stráviť laktózu a pomocou kvapiek si vyrobíte bezlaktózové mlieko,“ dodáva Stolárik.

Každý človek má odlišnú mieru intolerancie laktózy. Jej výšku môžeme zistiť iba individuálnymi testami. Miera narastania problémov s trávením mliečneho cukru sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje. Viac informácií a tipov získate na web stránke združenia www.laktoza.sk.

Pridaj komentár