Prvý seminár pre neplodné páry štartuje v Brne

Brno, 5. mája 2013 – Historicky prvá akcia v Českej republike pre všetky páry, ktoré majú problémy s počatím dieťaťa, štartuje 15. júna na brnenskom výstavisku. Manželia a partneri, ktorí sa neúspešne pokúšajú o dieťa, sa tak môžu nezávislo infomovať u lekárov a odborníkov na neplodnosť. Akcia FOR FERTILITY je usporiadaná v spolupráci s klinikami reprodukčnej medicíny pre širokú verejnosť po prvýkrát.

„V zahraničí je zvykom organizovať tieto veľtrhy pre verejnosť, u nás to tak zatiaľ nebolo. Ľudia sa môžu nezáväzne odborníkov spýtať na možnosti, ako problém s neplodnosťou riešiť, a lepšie sa tak celkovo zorientovať v problematike, ktorá je veľmi obsiahla. Nájsť všetky potrebné informácie, napríklad na internete, je nielen časovo náročné, ale môže byť aj zavádzajúce. Každý neplodný pár potrebuje riešiť svoju situáciu inak, a porozprávať sa s odborníkmi na jednom mieste v jeden deň je efektívnejšie, a hlavne osobnejšie“, vysvetlila Jana Lunerová, majiteľka usporiadateľskej firmy DOING THE BEST.

„Jednotlivé témy sú vedené priamo lekármi z tých najvýznamnejších centier asistovanej reprodukcie v Českej republike. Každá téma je spracovaná tak, aby jej ľudia porozumeli, a vždy sa počíta aj s časom na diskusiu,“ doplnil MUDr. David Rumpík, riaditeľ kliniky reprodukčnej medicíny a gynekológie v Zlíne.

„Návštevníci seminára, ktorý vypukne o 10. hodine v pavilóne P brnenského výstaviska, budú mať šancu dozvedieť sa informácie o príčinách neplodnosti, úhrade poisťovní, a tiež to, čo je potrebné zvážiť pred výberom kliniky reprodukčnej medicíny. Bude sa hovoriť o príčinách mužskej a ženskej neplodnosti, a ako sa lieči neplodnosť ženy, ktorá prekročila štyridsiatku,“ približujú program MUDr. Marek Koudelka, riaditeľ kliniky REPROFIT International v Brne, a vedúci lekár olomouckej IVF Clinic, MUDr. Štěpán Machač.

Akcia pre verejnosť sa dotkne nielen lekárskych tém. Téma Akupunktúra a jej vplyv na zvyšovanie plodnosti na seminári otvorí členka výboru Akupunkturistickej spoločnosti, lekárka MUDr. Helena Čutová. Psychológ a psychoterapeut PhDr. Pavel Pokorný, zaoberajúci sa dlhodobo partnerskou a manželskou problematikou, prednesie časť týkajúcu sa zvládania emócií a dôležitosti psychologickej podpory v priebehu liečby neplodnosti. Na svoje si prídu aj potenciálne darkyne alebo príjemkyne vajíčok, pre ktoré je určená prednáška IVF špecialistu MUDr. Marcela Štelcla. Mimoriadnym hosťom FOR FERTILITY bude profesor Ladislav Pilka, ktorý stál pred tridsiatimi rokmi pri zrode prvého dieťaťa zo skúmavky v Českej republike, a vlastne v celom vtedajšom východnom bloku.

Páry, ktoré sa ocitli v ťažkej situácii, príde na seminár podporiť žena, ktorá prežila v boji o dieťa neuveriteľný príbeh. Hoci sa rozhodla mať dieťa v 35. rokoch, trvalo ďalších 11 rokov, než sa jej to, za pomoci umelého oplodnenia, podarilo. Prekonala 14 neúspešných pokusov, ale jej túžba po bábätku bola taká silná, že sa nevzdala. Vo svojich 46. rokoch porodila zdravého chlapca, a splnil sa jej životný sen.

 

FOR FERTILITY

FOR FERTILITY 2013 je prvý, unikátny, komplexný, celodenný seminár v oblasti asistovanej reprodukcie a liečbe neplodnosti v Českej republike, určený pre širokú verejnosť, a predovšetkým pre všetky ženy, ktoré túžia po bábätku, a nemôžu otehotnieť.

Detailný program a viac informácií na www.forfertility.com

Pridaj komentár