Click here!

Téma na diskusiu: Infekcie dýchacích ciest

Je zima, a s ňou ruka v ruke prichádzajú ochorenia dýchacích ciest. Tak, ako nás v lete trápia obavy, aby sme nezjedli niečo, z čoho dostaneme napr. hnačku, teraz je čas vírusov a baktérií. Tie na nás v zimných mesiacoch útočia zo všetkých smerov.

Žiaľ, mikróby sú, takisto ako my, živé organizmy – snažia sa prežiť. K prežitiu potrebujú nás, nedobrovoľných hostiteľov, na ktorých sa „priživia“.

V mestskej doprave si sadnete, „nešťastne“, k pani, ktorá vás bude obdarovávať pravidelným „tuberáckym“ kašľom, a vy si už predstavujete, ako sa k vám v kvapôčkach zákerne blížia nenásytné mikróby. Chodiť v týchto chladných, sychravých dňoch k lekárovi, ak nie ste v ohrození života? Preplnené, kašľajúco-kýchavé čakárne vám zdravie skôr ohrozia, aspoň čo sa týka stresu z toľkého čakania!

Infekcie dýchacích ciest sú bežné, a bývajú – zväčša – málo závažné. Musíme to len „prežiť“, zniesť nepríjemné obdobie choroby, a veriť, že nás táto odznievajúca infekcia posilnila, a že najbližšie tak skoro neochorieme…

 

Ste práve „sezónne“ chorí?

Siahli ste po „rýchlych liekoch“ z lekárne?

Boli ste u lekára?

 

Napíšte nám o tom, ponúkame vám priestor na diskusiu.

 

Text: MUDr. Lenka Dudová, redakčne upravené (jam)

Pridaj komentár